Süper Lig’den Avrupa’ya giden kulüpler belli oldu! İşte Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’ndeki temsilcilerimiz

Trendyol Süper Lig’de 2023-24 sezonunun şampiyonu belli oldu. Galatasaray, Fenerbahçe’yle girdiği liderlik yarışını kazandı. Bu sonucun ardından Avrupa’ya gidecek olan takımlar da belli oldu.

GALATASARAY PLAYOFF’TAN KATILACAK

Türk takımlarının bu sezon Avrupa kupalarına hangi turlardan katılacağı da belli oldu. Buna göre Süper Lig’de sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne play-off turundan girecek ve turu geçmesi durumunda adını gruplara yazdıracak.

F.BAHÇE ELEME OYNAYACAK

Süper Lig’i ikinci sırada bitiren Fenerbahçe ise Şampiyonlar Ligi’ne 2. eleme turundan başlayacak ve grup aşaması için 3 tur geçmek durumunda kalacak. Süper Lig’i üçüncü sırada bitiren Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi’ne 2. eleme turundan girecek ve gruplara kalması için 3 tur geçmesi gerekecek.

AVRUPA LİGİ VE KONFERANS LİGİ

Süper Lig’i dördüncü sırada bitiren Başakşehir ise UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne 2. eleme turundan giriş yapacak ve gruplar için yine 3 tur geçmek durumunda kalacak. Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş ise UEFA Avrupa Ligi’ne play-off turundan giriş yapacak. Siyah-Beyazlı ekip, turu geçmesi halinde gruplara kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir