Şaban Sevinç: Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep edebilir

Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep edebileceğini iddiasını gündeme getirdi.

TV100 canlı yayınına katılan Şaban Sevinç, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaretiyle siyasette yarattığı “yumuşuma” ikliminin değerlendirdiği programda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çevresiyle görüştüğünü, Özel-Erdoğan görüşmesinden “kesinlikle rahatsız olmadıklarını, bilakis memnun olduklarını” söyledi.

Sevinç, “Hatta Ekrem İmamoğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep edebilir” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde 47 yıl sonra CHP birinci parti olurken, AKP ise 22 yıllık siyasi hayatında ilk kez ikinci parti konumuna geriledi. Rollerin değiştiği seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme talebi geldi. Erdoğan, Özel’in kamuoyuna yansıyan randevu talebine “kapım açık” diyerek karşılık verdi. Erdoğan ve Özel’in ilk teması 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve TBMM’nin 104. kuruluş yıldönümü nedeniyle Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş Meclis’te verdiği resepsiyonda gerçekleşti. Çay sohbetinde buluşan ikili görüşme için randevulaştı. AKP ile CHP liderleri 8 yıl aradan sonra 2 Mayıs’ta AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Tarihi zirvede Erdoğan’ın CHP’nin desteğini beklediği, Özel’in ise “anayasaya tam sadakat” şerhi düştüğü yeni anayasa dahil pek çok konu konuşuldu. Görüşme, siyasette “yumuşuma” iklimi yarattı.

TIKLAYIN – Rollerin değiştiği 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ankara’da tarihi zirve: Özel ve Erdoğan AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir