IMF ve Dünya Bankası Kalabalık Bir Heyetle Ankara’ya Geldi

Geçen hafta, önce Dünya Bankası ardından da IMF heyeti Türkiye’yi ziyaret etti. Bu ziyaretler, rutin yıllık gözlem faaliyetleri kapsamında yapıldı. Türkiye’de bulunan geniş IMF ekibi, ekonomi bürokrasisi ve özel sektör temsilcileri ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Ekonomim’den Maruf Buzcugil’in haberine göre, Dünya Bankası ve IMF’den üst düzey ve kalabalık heyetler Ankara’da önemli temaslarda bulundu.

Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Lakshmi Shyam-Sunder ve Türkiye Masası şefi James Walsh’ın liderlik ettiği geniş IMF heyeti, ekonomi bürokrasisi ve özel sektör temsilcileriyle ayrı ayrı bir dizi toplantı düzenledi.

IMF heyetinin ziyaretinin, tüm üye ülkeler için yapılan yıllık rutin 4. Madde ziyareti kapsamında olduğu belirtildi. EKONOMİ’nin elde ettiği bilgilere göre, Dünya Bankası heyetinin başkan yardımcısı düzeyinde olması ve IMF heyetinin farklı uzmanlık alanlarından 12 kişiden oluşan geniş bir ekipten meydana gelmesi, bu kuruluşların mevcut programa duydukları yoğun ilgiyi gösteriyor.

Dünya Bankası heyetinin Türkiye’den ayrıldığı, IMF heyetinin ise temaslarını bu hafta da sürdürdüğü ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir