5 Milyon Dolarlık Yatırım: Atatürk’ten İlham Aldı ‘Sinoz Kalesi’ni Kurdu

Türkiye’nin önde gelen kozmetik markalarından biri olan Sinoz Kozmetik, 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla dikkat çekiyor. Şirket, tüm ürünlerinin üretileceği, 5 milyon dolarlık yatırımla Sinop’ta inşaatı devam eden fabrikada son aşamaya gelerek açılış için geri sayıma başladı.

ATATÜRK’TEN İLHAM ALINDI

Sinop OSB’de bulunan ve 5.000 metrekare kapalı alana sahip olan fabrika, tam kapasite çalışmaya geçtiğinde yüzlerce kişiye istihdam sağlayacak. Fabrikayı hizmete açmaya hazırlanan Sinoz, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir” sözünden ilhamla fabrikanın adını “Sinoz Kalesi” olarak belirledi.

SONBAHARDA FAALİYETE GEÇİYOR

Sinoz Kozmetik CEO’su Yasin Çörekci “Tüketici her zaman odak noktamız oldu. Sinoz Kozmetik olarak 15 yıldır bu doğrultuda attığımız yatırım adımlarıyla büyümeye devam ediyoruz. Geçen yıl hazırlıkları başlayan fabrikanın sonbaharda faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Sinop OSB’de bulunan ve 5.000 metrekare kapalı alana sahip olan “Sinoz Kalesi” tam kapasite çalışmaya geçtiğinde ekonomiye anlamlı bir değer katacak” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir